De Hasselt Danst-karavaan van het Hasseltse Feestcomité trekt voor het vierde jaar op rij door Hasselt. Dit jaar wordt er maar liefst twintig keer gedanst op de Grote Markt en in de deelgemeentes. Er zijn telkens 500 tot 1.000 dansers van de partij.
"Dit jaar willen we nog meer mensen laten dansen", zeggen Rikky Brebels van het Feestcomité en schepen van Evenementen Laurence Libert. "Onder begeleiding van professionele dansers wordt dit jaar onder meer de chachacha, de rumba, de quickstep en de Argentijnse tango aangeleerd. Voorkennis is absoluut niet nodig."
Ook dit jaar is er weer een speciale dans ontwikkeld. "Na de 'Hasda' van vorig jaar staat dit jaar de 'Boelvaar Swing' op het menu", vertelt bedenker Frank Hoste. "De 'Boelvaar Swing' is een typische partydans die bij elke manifestatie wordt aangeleerd. Leuk is dat er dit jaar ook op verschillende avonden op live-muziek gedanst wordt. Hasselt Danst wordt op maandag 17 mei afgetrapt in Sint-Lambrechts-Herk. Vanaf 6 juli wordt er elke dinsdagavond gedanst op de Grote Markt." Het Feestcomité pakt dit jaar ook uit met een Q-Party. "We stelden vast dat we met de bestaande evenementen de jongeren vanaf pakweg zestien jaar niet bereikten", vertelt coördinator Raf Vermesen van het Feestcomité. "De Q-Party, op 22 mei in het Woutershof in Stevoort, moet die leemte invullen. Het is de eerste keer dat de Q-Party in Hasselt doorgaat." Kaarten voor de Q-Party zijn te koop bij ondermeer Toerisme Hasselt.
Maarten Snoeks
Geen reacties